Sizi Arayalım

Kampanyalarımız ve tüm gelişmeler hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.


ORIS Telekom Evde Kurulum Hizmeti Nedir?

Evinizde aktif olarak kullandığınız internet hizmetiniz yoksa, yeni hat başvuruları için sağlıklı bir internet hizmeti verebilmek için evde kurulum hizmeti veriyoruz. Evde kurulum hizmeti kapsamında; hattınızın Türk Telekom tarafından ankastre kutusuna doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edilir, bir yanlışlıkla varsa gerekli düzeltme işlemleri yapılır, ev içi kablolamanızla ilgili eksiklik ya da sorun varsa yeni kablolama işlemi yapılır, modeminiz sinyal alacak şekilde kurulur ve Abonelik evraklarınız teslim alınır.

Neden Evde Kurulum Hizmeti Verilmektedir?

Yeni hizmet başvurularında sıkça karşılaştığımız problemlerin başında; hattın ankastre kutusuna yanlış çekilmesi, ankastre kutusundan daireye kadar bağlantının sağlaaması, ev içi kablolamanın eski ya da hiç olmaması, modem  arayüz değişikliğinin doğru gerçekleştirilememesi gelmektedir. Tüm bu problemlerin bizim tarafımızdan, profesyonel ekipler tarafından hızlıca çözülmesi ve sağlıklı bir internet hizmeti verebilmemiz için evde kurulum hizmeti verilmektedir.

Evde Kurulum Hizmeti Zorunlu Mu?

Evinizde aktif olarak kullandığınız bir internet hizmetiniz yoksa, Evet. Abonelerimize sağlıklı ve en kısa sürede hizmet verebilmek ilk önceliğimiz, bu sebeple yeni hat taleplerinde Abonelerimize daha iyi bir hizmet sunabilmek için evde kurulumu zorunlu tutuyoruz.

Farklı bir operatörden geçiş yapıyorsanız (Evinizde aktif bir hizmetiniz varsa) ya da altyapınız fiber ise evde kurulum hizmeti sunmuyoruz. Fiber altyapıya sahip Abonelerimiz için Türk Telekom A.Ş. tarafından sağlananan fiber modem kurulumu zorunlu olduğu için ayrıca bir kurulum hizmetine gerek yoktur.

Evde Kurulum Hizmetinde Süreç Nasıl Başlıyor?

Telefonda sesli onayınız alındıktan sonra yeni hat tesisi işlemleri başlatılır. Yeni hat tahsisi için Türk Telekom A.Ş. ekipleri konumunuza gelerek hattınızı binanızdaki ankastre kutusuna tanımlayarak, bizim adımıza etiketlerler. Etiketleme işlemlerinin sonrasında sizi arayarak, randevu oluşturur ve ankastre kutusundan dairenize olan bağlantıları gerçekleştirir, modeminizi kurar ve Abonelik evraklarınız için imza alarak sizden teslim alırız.

Evde Kurulum Hizmet Ücreti Ne Kadar ve Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Evde kurulum hizmeti ücreti bir defaya mahsustur ve 120₺'dir. İlk üç hizmet faturanıza, 40₺'lik üç taksit halinde yansıtılır. Ayrıca kurulum sırasında elden bir ücret ödenmez.

Evde Kurulum Hizmeti Diğer Operatörlerde de Ücretli Mi?

Evde kurulum hizmetlerinin tüm operatörlerde çeşitli ücretleri vardır. Taahhütlü tarife sunan operatörlerde, taahhüt süresi içerisnde bu ücret ayrıca talep edilmez fakat taahhüt bozma durumda cayma bedeli altında bu ücret tahsis edilir. 

ORIS Telekom'dan Modem Alırsam, Modemi Evde Kurulum Ekibi Mi Getirecek?

Evet. Modem satın almanız durumunda satın aldığınız modem, ekipler tarafından teslim edilir ve kurulumu yapılır.